ریحان گیاهی است که به نام های نازبو، شاهسپرم و شاهسپرغم هم شناخته می شود. نام علمی این گیاه Ocimum basilicum می باشد. ریحان گیاهی یک‌ ساله از خانواده‌ی نعناعیان است. این گیاه در دو نوع ریحان سبز و ریحان بنفش یافت می شود. از ریحان بیشتر برای چاشنی و معطر کردن غذاها استفاده می‌شود. این گیاه دارای اسانس‌های روغنی فرار مملو از آنتی اکسیدان است که آب‌گریزند. یعنی در آب حل نمی‌شوند و آن‌قدر کوچک و سبک هستند که از هوا و منافذ پوست‌مان عبور می‌کنند. عطر و طعم متفاوت ریحان به‌دلیل وجود این اسانس‌های فرار است که البته خواص شفابخشی را نیز در خود دارند. ریحان فاقد چربی، پروتئین، قند یا فیبر است اما سرشار از آنتی اکسیدان، منیزیم و انواع ویتامین‌هاست. در واقع این گیاه خواص و فواید زیادی برای بدن دارد که در این مطلب از سایت گل فروشی ژینو  با گوشه ای از خواص ریحان آشنا می شویم.

 


خواص ریحان:

گیاه ریحان

اثر ریحان بر عملکرد مغز و کاهش وزن 

ریحان حاوی فلاونوئید (زردینه) هستند که می توانند از سلول های بدن محافظت کنند. فلاونوئیدها دارای اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند که سبب کندشدن فرآیند کاهش توانایی مغز در اثر افزایش سن می شوند. فلاونوئید ها موجب بهبود خون رسانی به مغز شده و در افزایش حافظه و توان یادگیری نقش دارند. از مکانیسم های احتمالی اثرات فلاونوئیدها در کارکرد مغزی، برهم کنش آن ها با فرایند های موثر در بقای سلول، تمایز و شکل گیری حافظه می باشد. همچنین فلاونوئیدها می توانند از ساختار سلولی بدن محافظت کرده و جلوی رشد باکتری های مضر را بگیرند. محققان اخیرا به این نتیجه رسیده اند که فلاونوئید موجود در ریحان می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند.

ویژگی ضد التهاب ریحان

ریحان دارای ماده ای روغنی به نام اوژنول است که بنابر تحقیقات معلوم شده این ماده روغنی می تواند فعالیت آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز را بگیرد.
این آنزیم در ایجاد التهاب در بدن نقش دارند. بنابراین ریحان می تواند با مسدود کردن این آنزیم، جلوی بسیاری از التهاب ها در بدن را بگیرد.
حافظ سلامت رگ های خونی
ریحان به دلیل دارا بودن کارتنوئیدها مانند بتاکاروتن، سرشار از ویتامین A است. در واقع بتاکاروتن می تواند به ویتامین A تبدیل شود. حتی بتاکاروتن اثرات آنتی اکسیدانی قوی تری نسبت به ویتامین A دارد.
این ماده علاوه بر اینکه از بافت پوششی سلول های رگ های خونی محافظت می کند، جلوی تشکیل رادیکال های آزاد را نیز می گیرد. در واقع اجازه اکسیده شدن کلسترول در رگ های خونی را نمی دهد و مانع از تصلب شریان می شود.
بدین ترتیب احتمال سکته های قلبی و مغزی به حداقل می رسد. از طرفی از آنجایی که حاوی منیزیم فراوانی است، با آرام کردن ماهیجه و رگ های خونی، سلامت قلب و عروق را افزایش می دهد.
ریحان منبعی عالی از ویتامین K، منگنز، مس، کلسیم، آهن، فولات، ویتامین C و اسیدهای چرب امگا3 است.
دم کرده برگ ریحان، اثر ضدتشنج دارد، مقوی و مدر است. سردردهای عصبی و میگرن را درمان می کند. نفخ و گاز معده را از بین می برد. در درمان برونشیت موثر است. برای درمان برونشیت باید جوشانده برگ ریحان را، سه بار در روز و هربار یک قاشق سوپخوری مصرف کرد. چنانچه تخم ریحان را در آب خیس کنید، ژله و لعاب تولید می کند که ادرارآور و معرق است.

ضد سرطان

گیاه ریحان

مطالعات بالینی نشان داده که مقادیر بالای آنتی اکسیدان های موجود در ریحان از جمله فنول ها و آنتوسیانین ها به طور طبیعی با افزایش تعداد گلبول های سفید خون از ابتلا به انواع سرطان های پوست، کبد، دهان و ریه و گسترش تومور های سرطانی پیشگیری می کند. ریحان قادر است فعالیت آنتی‌اکسیدان را افزایش دهد، تظاهرات ژنی را به شکلی مثبت تغییر دهد، باعث آپوپتوز سلول‌های سرطانی مرگ سلول‌های خطرناک) شود و از گسترش تومورهای سرطانی جلوگیری کند.عصاره‌ی ریحان در مطالعات انجام شده بر روی حیوانات، محافظت علیه سرطان و مرگ‌ومیر را نشان داده است در حالی‌که به صورت گزینشی از بافت و سلول‌های عادی در برابر اثرات منفی درمان‌های سرطان مانند رادیوگرافی یا شیمی-درمانی محافظت می‌کند. یعنی استفاده از عصاره‌ی ریحان می‌تواند به عنوان یک درمان مکمل سرطان مفید باشد، حتی وقتی که شخصی از قبل تحت اقسام درمان‌های سنتی قرار گرفته باشد.

 روماتیسم و آرتروز

ریحان دارای مقادیر بالای اگنول، سیترونلول و لینالول است که موجب کاهش التهاب در بدن شده و برای پیشگیری و درمان روماتیسم و آرتروز مفید می باشد.همچنین گفته شده که بتاکاریوفیلن های موجود در ریحان برای کاهش درد آرتروز مفید هستند.

چشم

مقادیر بالای بتا کاروتن موجود در برگ ریحان سبب تقویت بینایی شده و به درمان بیماری های چشمی از جمله خشکی چشم کمک می کند.همچنین مقدار بالای ویتامین A موجود در ریحان اثر خوبی بر قدرت بینایی انسان‌ها دارد. ویتامین A برای حفظ عملکرد معمول عضلات و عدسی‌های چشم مورد نیاز است.

 


عوارض جانبی ریحان سبز و بنفش:

گیاه ریحان

جنین، زنان باردار و زنان شیرده

اگر فردی باردار است یا می‌خواهد باردار شود یا مادری شیرده است، بهتر است از مصرف ریحان پرهیز کند، زیرا به‌طور سنتی، معلوم شده که ریحان ویژگی‌های ضدباروری دارد. ریحان به دلیل روغن های فرار موجود در آن سبب تحریک رحم در دوران بارداری شده و برای جنین و زنان باردار و همچنین زنان در دوران شیردهی مضر می باشد.

حساسیت

ریحان تازه هیچ گونه عوارض جانبی ندارد اما اسانس ریحان بیشتر برای استفاده موضعی بوده و می تواند در برخی افراد باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و حساسیت شود.

تداخل دارویی

ریحان ممکن است با دارو هایی که برای فشار خون بالا و دیابت استفاده می شوند، تداخل دارویی ایجاد کند.

لخته شدن خون

اگر اختلال خونریزی دارید، ریحان ممکن است لخته شدن خون را کاهش دهد.

برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید